DreamSpark (MSDN AA)

Program Microsoft DreamSpark (dawniej MSDN Academic Alliance) jest przeznaczony dla wydziałów wyższych uczelni, które prowadzą kursy związane z informatyką, zapewniając dostęp do najnowszych produktów firmy Microsoft do wykorzystania w celach edukacyjnych lub badawczych. W ramach DreamSpark, studenci i pracownicy Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu mają bezpłatny dostęp między innymi do oprogramowania: Windows 7/8/10, Windows Server 2008/2012, Visual Studio, SQL Server, Access, InfoPath, OneNote, Project, Visio.

Sposób rejestracji studentów i pracowników WIGE jest opisany w dalszej części strony. Przed rejestracją proszę zapoznać się z poniższymi informacjami.

Szczegółowe informacje

Studenci innych wydziałów

W sprawie subskrypcji DreamSpark na wydziałach: Ekonomii, Gospodarki Międzynarodowej, Towaroznawstwa oraz Zarządzania, proszę kontaktować się z odpowiednimi osobami – KIE zarządza programem wyłącznie dla Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej.

Stosowne informacje można znaleźć na stronie internetowej uczelni pod adresem: http://ue.poznan.pl/pl/zycie-studenckie,c24/parlament-studencki-uep,c266...

Pakiet MS Office

Program DreamSpark niestety nie obejmuje całości pakietu Office. Nie ma między innymi programów Word, Excel i PowerPoint.

W sprawie licencji...

Licencja przewiduje, że z oprogramowania można korzystać również po ukończeniu studiów. Nie ma już jednak możliwości pobierania oraz instalacji nowych programów. Z oprogramowania można korzystać jedynie w celach edukacyjnych, niekomercyjnych.

W sprawie rejestracji

Odrzucane będą e-maile w HTML-u i z żądaniem potwierdzenia odczytu. Weryfikacja danych i założenie konta odbywa się w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania zgłoszenia. Po założeniu konta system automatycznie wysyła e-mail z danymi do logowania (uwaga na filtry antyspamowe) na adres, z którego nadesłane zostało zgłoszenie. Po pierwszym zalogowaniu do portalu stanowczo zalecamy zmianę hasła.

Problemy

W przypadku, gdy po upływie 14 dni roboczych od wysłania zgłoszenia nie będzie odpowiedzi, może to oznaczać, że któryś z maili (albo studenta do nas, albo nasz do studenta) został odfiltrowany przez systemy antyspamowe. Należy spróbować logowania na swoje imię i nazwisko (pierwsze litery wielkie, ze spacją, polskie litery bez ogonków), a jako hasło podać adres e-mail, z którego było wysłane zgłoszenie. Gdy to nie zadziała, można dochodzić swoich praw w pokoju 3.9 CEUE.

Rejestracja

Aby otrzymać login i hasło, należy wysłać e-mail na adres msdn [at] kie [dot] ue [dot] poznan [dot] pl z następującymi danymi:

studenci WIGE: imię i nazwisko, rok studiów i stopień, numer indeksu
pracownicy WIGE: imię i nazwisko, stanowisko, katedra

Pracowników prosimy, aby wysyłali maile z prośbą o rejestracje z adresów uczelnianych (jest to konieczny element uwierzytelnienia przy zakładaniu konta). Natomiast studentów prosimy o wysyłanie listów ze skrzynek, które są podane jako ich adresy w serwisie moodle. Aby sprawdzić, jaki jest to adres, należy po zalogowaniu do moodle kliknąć na swoje nazwisko w prawym górnym rogu i kliknąć na zakładkę "modyfikuj profil".

Pobieranie oprogramowania

Dystrybucja oprogramowania odbywa się przez portal dostępny pod adresem:

http://e5.onthehub.com/WebStore/ProductsByMajorVersionList.aspx?ws=71b29...

Pobieranie oprogramowania pierwszy raz odbywa się w kilku etapach. Po zalogowaniu się na swoje konto oraz wyborze oprogramowania należy pobrać instalator programu (Secure Download Manager), który pozwala na uruchomienie pliku z rozszerzeniem SDX realizującego pobieranie wybranej aplikacji, systemu operacyjnego, itp. W celu instalacji oprogramowania pobranego w postaci obrazu płyty (.ISO) należy albo nagrać go na płytę CD-R lub DVD+/-R albo skorzystać z emulatora napędów.

Zamówione oprogramowanie i/lub klucze produktu są dostępne w DreamSpark jedynie przez 24 miesiące od dnia złożenia zamówienia, więc należy pamiętać o ich zapisaniu, aby mieć możliwość skorzystania z nich po zakończeniu wspomnianego okresu.

Liczba możliwych zamówień każdego z produktów dostępnych w DreamSpark jest ograniczona do jednego razu.