Paweł Kalczyński

Prof. dr Paweł J. Kalczyński (dyplom magisterski 2000r. dyplom doktora nauk ekonomicznych 2002r., asystent profesor 2002r., profesor nadzwyczajny 2007r.)


Seminarium magisterskie z informatyki ekonomicznej prowadzone przez prof. dra hab. Witolda Abramowicza było dla mnie przygodą naukową, która rozbudziła moją pasję do pracy naukowej. Po obronie pracy magisterskiej w 2000 roku, kontynuowałem naukowe dociekania na seminarium doktorskim prowadzonym przez prof. Abramowicza. W tym czasie wspólnie z promotorem i kolegą z seminarium opublikowaliśmy książkę w wydawnictwie Springer-Verlag, kilka rozdziałów do książek oraz kilkanaście prac konferencyjnych (wszystkie w języku angielskim). Ukończyłem także miesięczne szkolenie administrowania hurtowniami danych w SAS Institute w Warszawie i wygłosiłem kilka prezentacji na arenie międzynarodowej (głównie w USA).


Kiedy dwa lata później obroniłem doktorat, postanowiłem złożyć podania o samodzielne stanowisko naukowe do kilkunastu amerykańskich uczelni. Po przejściu wszystkich formalnych procedur związanych z zatrudnieniem otrzymałem kilka ofert pracy. Od prawie pięciu lat pracuję jako Assistant Professor of Information Systems na University of Toledo - ciągle jako najmłodszy na profesorskim stanowisku. Przygotowanie, które otrzymałem na Akademii Ekonomicznej, zostało nie tylko uznane przez amerykańskie uczelnie, ale także pozwoliło mi osiągnąć znaczne sukcesy naukowe i dydaktyczne w amerykańskim świecie akademickim. Na moim koncie jest już kilkanaście publikacji – kilka z nich w czołowych światowych czasopismach (m.in. International Journal of Electronic Commerce, Omega, European Journal of Operations Research, Information Processing and Management, Computers and Operations Research), kilka rozdziałów do książek i około dwudziestu publikacji konferencyjnych. Także ocena mojej pracy dydaktycznej w ostatnich latach stawia mnie w ścisłej czołówce pracowników mojej katedry. Za kilka miesięcy będę promowany do stopnia Associate Professor. Mój profil można obejrzeć pod adresem http://www.linkedin.com/pub/0/628/269Swoje dotychczasowe sukcesy zawdzięczam w dużej części warunkom stworzonym mi przez promotora na seminariach (magisterskim i doktorskim) z informatyki. Na te warunki złożyły się między innymi doskonałe przygotowanie merytoryczne i praktyczne, wysokie wymagania publikacyjne na forach międzynarodowych, dyscyplina oraz możliwość napisania pracy w języku angielskim. Mogę śmiało polecić uczelnię, kierunek i promotora wszystkim, którzy poważnie myślą o karierze naukowej lub konsultingowej na arenie międzynarodowej.