Konferencja BIS 2011

W dniach 15-17 czerwca, pod patronatem Jego Magnificencji Rektora UEP prof. dr hab. Mariana Goryni, odbyła się Międzynarodowej Konferencji Business Information Systems (BIS 2011). Była to już czternasta edycja konferencji BIS, organizowanej przez Katedrę Informatyki Ekonomicznej. Temat wiodący tegorocznej Konferencji to „Towards flexible, personalized and adaptive business applications” („Zmierzając do elastycznych, spersonalizowanych oraz adaptacyjnych aplikacji biznesowych”).

Zagadnienia poruszane w czasie konferencji stanowią front badań w zakresie informatyki ekonomicznej: zarządzanie procesami biznesowymi, ontologie, usługi sieciowe, mobilność i konteksty. Poruszane zostały również zagadnienia klasyczne informatyki ekonomicznej, np. wyszukiwanie informacji, projektowanie systemów, elektroniczny rząd.
W powiązaniu z tegoroczną edycją BIS, zorganizowana została również czwarta edycja Międzynarodowej Konferencji Business Process and Services Computing (BPSC 2011) oraz warsztaty:

• 3rd Workshop on Applications of Knowledge-Based Technologies in Business (AKTB 2011)
  • 2nd Workshop on Business and IT Alignment (BITA 2011)
  • 4th Workshop on Legal Informatics and Legal Information Technology (LIT 2011)

Głównymi prelegentami na tegorocznej konferecji byli:

• Dr. Sören Auer (University of Leipzig, Niemcy)
  • Prof. Jörg Becker (University of Münster, Niemcy)
  • Dr. Shazia Sadiq (University of Queensland, Australia)

Konferencja BIS posiada ranking A wg Business & Information Systems Engineering – Wirtschaftsinformatik Journal. Na tegoroczną edycję konferencji zgłoszono 56 artykuły, z przyjęto 25, co daje acceptance rate 45%. Komitet Programowy konferencji liczył 98 członków, reprezentujących 82 instytucje z 28 krajów.

Na warsztaty towarzyszące konferencji zgłoszono 37 artykułów (49 łącznie z BPSC), z których przyjęto 19 (26 łącznie z BPSC), co daje acceptance rate 51% (53%).
Wśród ponad 70 uczestników konferencji były osoby reprezentujące kraje z całego świata: Szwecja, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rumunia, Tajlandia, Irlandia, Austria, Holandia, Wenezuela, Wielka Brytania, Australia.

Strona konferencji: http://bis.kie.ue.poznan.pl/