Oferta pracy: Programista / Software engineer

Katedra Informatyki Ekonomicznej to jeden z najmłodszych wiekiem zespołów naukowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (dawna Akademia Ekonomiczna). Realizujemy szereg projektów badawczych związanych z prototypowymi aplikacjami i innowacyjnymi systemami informatycznymi. Projekty finansowane są zarówno ze środków Unii Europejskiej, jak i ze środków na badania przeznaczanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W związku z realizacją projektu Semantyczny Monitoring Cyberprzestrzeni poszukujemy osoby na stanowisko:

Programista / Software engineer

Miejsce pracy: Poznań

Charakterystyka pracy:

• Praca stacjonarna, na pełny etat, na umowę o pracę na czas określony
  • Programowanie komponentów rozproszonego, wielomodułowego systemu informatycznego w języku Java, z wykorzystaniem technologii XSLT, XPath, serwlety, RMI, GWT.
  • Testowanie aplikacji (testy jednostkowe, integracyjne, obciążeniowe)
  • Projektowanie i wykonanie elementów interfejsu użytkownika (WWW)

Oczekiwane kwalifikacje:

• Doświadczenie w programowaniu w języku Java:
    • dobra znajomość podstawowych bibliotek
    • umiejętność korzystania z baz danych (JDBC, EntityBeans)
    • programowa obsługa protokołu HTTP
    • znajomość NetBeans lub Eclipse
  • Wykształcenie informatyczne
  • Znajomość wzorców projektowych i umiejętność ich stosowania.
  • Praktyka w pracy ze środowiskiem do kontroli wersji kodu i ciągłej integracji.
  • Znajomość technologii webowych, w szczególności XML, XSLT, XPath.
  • Twórcze podejście do programowania, dobra organizacja pracy, umiejętności analityczne, myślenie algorytmiczne.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Wymagana prezentacja własnych efektów pracy (np. aplikacja, portal).

Dodatkowe atuty:

• znajomość Google Web Toolkit (projektowanie interfejsu użytkownika)
  • znajomość technologii usług sieciowych i aplikacji rozproszonych
  • doświadczenie w tworzeniu skalowalnych aplikacji opartych na JVM
  • wiedza z zakresu algorytmów zwłaszcza dotyczących przetwarzania tekstu oraz uczenia maszynowego

Oferujemy:

• Pracę nad ciekawym, nieszablonowym projektem
  • Współpracę w młodym, dynamicznym i przyjaznym zespole
  • Możliwość przygotowania pracy doktorskiej w tematyce zgodnej z tematami badań prowadzonych w katedrze.

Oferty prosimy przesyłać na adres sekretariat [at] kie [dot] ue [dot] poznan [dot] pl

W dokumentach aplikacyjnych prosimy umieścić klauzulę:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu z siedzibą w Poznaniu, 61-875, Al. Niepodległości 10, w celach rekrutacyjnych, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 ze zm.)"