Studenci WIGE zwycięzcami Imagine Cup Poland 2013

Zespół TapBoarders, złożony ze studentów WIGE, zwyciężył w krajowych finałach największego konkursu technologicznego dla studentów na świecie: Imagine Cup 2013, organizowanego przez firmę Microsoft. Ich projekt MultiBoard okazał się najlepszy w kategorii Innovation. Zespół TapBoarders zdobył tytuł Drużyny Narodowej i będzie reprezentować Polskę w finałach światowych w Sankt Petersburgu (Rosja).
Nasi studenci pokonali 101 drużyn z 43 uczelni w Polsce. Warto dodać, że w konkursie startowały głównie uczelnie techniczne.
Projekt Multiboard umożliwia kilku osobom granie w gry planszowe za pomocą mobilnych urządzeń typu smartphone czy tablet. Po zeskanowaniu kodu QR, urządzenia graczy tworzą wspólne, interaktywne środowisko do gier. Obejrzyj prezentację projektu.
Skład zwycięskiego zespołu:

• Tadeusz Makuch (I rok studiów mgr, specjalność: informatyka w gospodarce i administracji, WIGE)
  • Bartosz Matuszewski (I rok studiów mgr, specjalność: elektroniczny biznes, WIGE)
  • Aleksandra Olejniczak (I rok studiów mgr, specjalność: informatyka w gospodarce i administracji, WIGE)
  • Stefania Tempłowicz (I rok studiów mgr, specjalność: analityka gospodarcza, WIGE)
  • mgr inż Zbigniew Paszkiewicz – mentor

O sukcesie studentów UEP można przeczytać m.in. na: