Warsztaty Orange w KIE

Czy wiesz, jak łatwo można skorzystać z API do usług telekomunikacyjnych i stworzyć własną aplikację wykorzystującą funkcje SMS, lokalizacji czy płatności?

Już za tydzień – w poniedziałek 14.04 odbędzie się warsztat Orange dot. tworzenia aplikacji wykorzystujących usługi operatora telekomunikacyjnego. Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zapoznać się zakresem prac i badań prowadzonych przez Orange Labs a szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienie otwartych interfejsów do platform telekomunikacyjnych – takich jak wysyłanie SMS, MMS, lokalizacja czy płatności – udostępnianych zainteresowanym stronom (studentom, firmom, start-up’om, itp.) w celu stworzenia nowych, innowacyjnych usług i aplikacji. Przedstawiona zostanie koncepcja, realizacja oraz sposób wykorzystania API w aplikacjach – wszystko zilustrowane przykładami zrealizowanych rozwiązań. W drugiej części – studium przypadku – studenci będą mogli zaproponować i zaprezentować wizję własnych rozwiązań w oparciu o wybrane funkcjonalności API.

Warsztat poprowadzą Jarosław Legierski i Jacek Frankowski – eksperci R&D w Orange Labs, Centrum Badawczo-Rozwojowym Orange Polska.

Dr inż. Jarosław Legierski – dr nauk technicznych z zakresie Elektroniki, absolwent Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki na Politechnice Łódzkiej ze specjalnością Elektronika i Telekomunikacja. Od 1998 roku związany w branżą telekomunikacyjną. Pracuje na stanowisku Eksperta R&D w Orange Labs. Jego zainteresowania obejmują: platformy usługowe SDP następnej generacji, Unified Communications, Open API, Open Data, oraz nowe: usługi, aplikacje i interfejsy bazujące na API łączące świat Telco, IT oraz Internet.

Kiedy? 14.04.2014r. o 12:00 (warsztat potrwa około 2,5 godziny)

Gdzie? Sala 1815

Liczba miejsc ograniczona! Liczy się kolejność zgłoszeń!

Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/1PYb7qkYhfTapgjgLo3XY3NA6mTMnKsBlc4V4VO-…

Potwierdzenie udziału w warsztacie zostanie przesłane drogą mailową najpóźniej w czwartek 10.04.2014.