Wizyta naukowców z Uniwersytetu w Poczdamie

W dniu 28 listopada 2017 roku w Katedrze Informatyki Ekonomicznej odbyło się seminarium naukowe związane z wizytą naukowców z Uniwersytetu w Poczdamie. Na spotkaniu w katedrze obecni byli ze strony gości: prof. Maik Heinemann (dziekan Wydziału Ekonomii i Nauk Społecznych), dr hab. Henning Bordihn (Katedra Informatyki) oraz Teresa Rodriguez (dział badań, programu EU). Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej reprezentowany był przez następujący zespół: prof. Krzysztof Malaga, prof. Witold Abramowicz, dr Agata Filipowska, dr Krzysztof Węcel, mgr Milena Stróżyna, mgr inż. Dominik Filipiak oraz mgr Włodzimierz Lewoniewski. Celem seminarium było dyskusja o prowadzonych badaniach oraz potencjalne współpracy. Prowadzącym spotkanie był dr Krzysztof Węcel, który zaprezentował prace Katedry w nurcie „big, open, and linked data”