Workshop on Business Modeling

Masz w głowie pomysł na własny biznes, ale nie wiesz jak zacząć?

albo

Jesteś kreatywnym studentem, który chce się dowiedzieć czegoś o modelowaniu biznesowym?

W obu przypadkach zapraszamy na darmowy warsztat “Workshop on Business Modeling”. Nawet najlepszy pomysł na biznes musi być w jakiś sposób “sprzedany”. Nasi eksperci z Berlina oraz Poznania pomogą Tobie rozwinąć umiejętności z modelowania biznesowego oraz prezentacji. Będziesz miał okazję przećwiczyć zdobyte umiejętności podczas praktycznych ćwiczeń. Ostatnią częścią będzie praca w grupach nad wybranymi pomysłami uczestników. Warsztat jest darmowy, jednak prowadzony będzie w języku angielskim – warunkiem koniecznym do uczestnictwa jest swobodne komunikowanie się w tym języku. Liczba biletów jest ograniczona – możemy poprosić o potwierdzenie uczestnictwa kilka dni przed warsztatem. Uprzejmie prosimy o wcześniejszą informację w przypadku rezygnacji z udziału.

Podczas warsztatu…

  • dowiesz się czym jest i jak stosować Business Model Canvas,
  • będziesz miał okazję przedyskutować swoje pomysły na biznes w gronie ekspertów,
  • poznasz i przećwiczysz tzw. pitching,
  • poznasz studentów z różnych kierunków, którzy mogą się okazać twoimi przyszłymi partnerami w biznesie,
  • będziesz miał okazję wygrać pięciogodzinną sesję coachingową na temat Twojego pomysłu biznesowego z profesjonalistami z InQbatora,
  • otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w warsztacie.

Link do rejestracji na warsztat: https://www.eventbrite.com/e/workshop-on-business-modeling-tickets-14368…

Przewidywana liczba uczestników: 30-40 osób

Termin: 5 XII 2014 (piątek), 11:30

Miejsce: sala 417A, budynek A Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, aleja Niepodległości 10, Poznań

Czas trwania: około 8 godzin

O organizatorach warsztatu
Katedra Informatyki Ekonomicznej jest jednostką Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, który został oceniony przez Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej na ocenę wyróżniającą. Problematyka naukowa badań prowadzonych w KIE obejmuje m. in. techniki reprezentacji wiedzy, zasilanie informacyjne systemów informatycznych, filtry informacyjne, ekstrakcję i integrację informacji ze źródeł głębokiego Internetu, architektury SOA jak również profilowanie i szacowanie parametrów jakościowych oprogramowania. KIE prowadzi zajęcia dydaktyczne w zakresie szeroko rozumianej informatyki ekonomicznej.

EIT ICT Labs jest jednym z pierwszych miejsc z obszaru wiedzy i innowacji założonych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii z inicjatywy Unii Europejskiej. Jego misja to wspieranie przywództwa w obszarze innowacji ICT w celu osiągnięcia wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia w UE. Węzeł zlokalizowany w stolicy Niemiec skupia się głównie na obszarach innowacji, edukacji oraz badań naukowych, co poparte jest uczestnictwem w europejskich projektach.

InQbator jest działem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM, który powstał by wspierać funkcjonowanie nowo powstałych, innowacyjnych firm. Jest to także zespół, który swoją wiedzą I doświadczeniem wspiera młodych przedsiębiorców. InQbator to miejsce, w którym spotykają się przedstawiciele nauki, nowoczesnego przemysłu i szeroko rozumianej przedsiębiorczości.