Warsztaty o fake newsach podczas Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

W ramach XXVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odbyły się warsztaty pt. „Stwórz nam fake’a! (A my go obalimy)”, które zostały przeprowadzone przez pracowników naszej Katedry. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak odróżnić fake newsy (fałszywe wiadomości) od prawdziwych informacji oraz jakie narzędzia mogą wykorzystać do weryfikacji treści w mediach społecznościowych.

Warsztaty na temat generatywnej sztucznej inteligencji z ekspertami z Microsoft oraz Grupy Żabka

Kilkunastoosobowa reprezentacja SKN Data Science wzięła udział w warsztatach dla studentów „AI School”, zorganizowanych przez Microsoft oraz Grupę Żabka. To spotkanie stanowiło doskonałą okazję do zapoznania się ze światem generatywnej sztucznej inteligencji. Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej.

BSCT 2021 – czwarty międzynarodowy warsztat na temat blockchain oraz inteligentnych kontraktów

Czwarta edycja naukowego warsztatu BSCT (Blockchain and Smart Contract Technologies) odbyła się w dniu 16 czerwca 2021 roku. Wydarzenie odbyło się zdalnie w ramach międzynarodowej konferencji Business Information Systems (BIS), a jego gospodarzem było TIB – Centrum Informacji Naukowo-Technicznej im. Leibniza oraz Biblioteka Uniwersytecka w Hanowerze (Niemcy).

QOD 2021 – czwarty międzynarodowy warsztat na temat jakości otwartych danych

Czwarta edycja naukowego warsztatu QOD (Quality of Open Data) została przeprowadzona w dniu 14 czerwca 2021 roku w ramach konferencji BIS 2021. Gospodarzem wydarzenia było TIB – Centrum Informacji Naukowo-Technicznej im. Leibniza oraz Biblioteka Uniwersytecka w Hanowerze (Niemcy).

BSCT 2020 – trzeci międzynarodowy warsztat na temat blockchain oraz inteligentnych kontraktów

Celem warsztatu BSCT (Blockchain and Smart Contract Technologies) jest dokładne zbadanie pojawiających się wyzwań i możliwości w dziedzinie technologii blockchain. W szczególności w ramach tego wydarzenia zostały omówione kwestie związane z architekturami blockchain, nowymi modelami biznesowymi, a także innowacyjnymi aplikacjami oraz przypadkami użycia.

QOD 2020 – trzeci międzynarodowy warsztat na temat jakości otwartych danych

Celem warsztatu QOD (Quality of Open Data) jest łączenie różnych społeczności pracujących nad jakością danych w Wikipedii, DBpedii, Wikidanych, OpenStreetMap, Wikimapii oraz wielu innych otwartych bazach wiedzy. Warsztat wspiera wymianę doświadczeń naukowych i wiedzy praktycznej związanej z oceną jakości w otwartych danych.

Noc Naukowców 2019

W ramach Nocy Naukowców, która odbyła się w dniu 27 września 2019r., pracownicy Katedry Informatyki Ekonomicznej przeprowadzili warsztaty pt. „Wikipedia: jak znaleźć potrzebne informacje o najwyższej jakości?” (dr Włodzimierz Lewoniewski) oraz „Jak działa sztuczna inteligencja?” (mgr Piotr Kałużny). Noc Naukowców to impreza odbywająca w całej Europie. W Poznaniu w tym roku brało w niej udział siedem instytucji naukowych, w tym Uniwersytet Ekonomiczny. Wikipedia: jak znaleźć potrzebne informacje o najwyższej jakości? … Więcej informacji

QOD 2018 – pierwszy międzynarodowy warsztat o jakości otwartych danych

Na warsztat QOD zgłoszonych zostało 11 artykułów, z czego sześć najlepszych zostało wybranych do wygłoszenia w trakcie konferencji BIS. Komitet Programowy liczył 21 członków, którzy wspomagali organizatorów w procesie recenzji. Zaprezentowane artykuły zostaną następnie opublikowane w materiałach konferencyjnych BIS 2018 Workshops w serii Lecture Notes in Business Information Processing wydawnictwa Springer.