Szkolenie certyfikacyjne SAP S/4HANA

Katedra Informatyki Ekonomicznej organizuje szkolenie certyfikacyjne TS410: SAP S/4HANA – Integrating Business Processes, dając tym samym studentom możliwość uzyskania uznanego na całym świecie certyfikatu znajomości systemu SAP.

Zakres kursu

Na kursie studenci dowiedzą się, w jaki sposób kluczowe procesy biznesowe w następujących obszarach współdziałają w ramach systemu SAP S/4HANA:

  • SAP ERP NetWeaver i Business Warehouse (analityka)
  • Rachunkowość finansowa
  • Rachunkowość zarządcza
  • Zakupy
  • Produkcja
  • Sprzedaż
  • Zarządzanie i utrzymanie zasobów
  • Systemy projektowe
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zobacz szczegóły

Kurs trwa 10 dni i składa się z 9 dni szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Katedry Informatyki Ekonomicznej, natomiast 10-tego dnia odbędzie się 3-godzinny egzamin certyfikacyjny prowadzony przez SAP.

Kto może wziąć udział?

W kursie mogą wziąć udział wyłącznie studenci (dowolnej uczelni, maksymalnie do 3 miesięcy po obronie).

W jakim języku prowadzony jest kurs i egzamin?

Kurs prowadzony jest w języku angielskim – stąd niezbędna jest znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Kiedy odbędzie się najbliższy kurs?

Najbliższe kursy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu są planowane w terminie:

Lato 2023 r.

Liczba miejsc ograniczona! – w jednej edycji kursu może wziąć udział max. 25 osób.

Odpłatność za kurs

Studenci mogą wziąć udział w szkoleniu i egzaminie po preferencyjnej stawce, którą Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu może zaoferować będąc członkiem SAP University Alliance.

Koszt kursu (szkolenie, egzamin, materiały szkoleniowe) zależy od liczby uczestników szkolenia i wynosi ok 2500 zł.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane szkoleniem w najbliższym terminie, prosimy o wypełnienie FORMULARZA KONTAKTOWEGO.

Osoby, które prześlą formularz kontaktowy, zostaną poinformowane w momencie uruchomienia rejestracji oraz będą miały pierwszeństwo przy zapisach.

Zapisy zostaną uruchomione w II kwartale 2023r., pod warunkiem, że do tego czasu uzbiera się minimalna liczba chętnych – na podstawie przesłanych formularzy kontaktowych ocenimy zainteresowanie szkoleniem latem 2023 r.

Pytania?

Pytania prosimy kierować na adres terp10@kie.ue.poznan.pl

Klauzula RODO

Wypełniając formularz kontaktowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu organizacji szkolenia SAP TS410 przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz przez podmioty trzecie.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy za uczestnika może zapłacić firma i otrzymać fakturę?

Tak, każdy uczestnik – przy rejestracji ma możliwość wpisania danych firmy, na które powinna być wystawiona faktura.

Jak wygląda forma zaliczenia egzaminu?

Pytania testowe, wielokrotnego wyboru. Wiadomo, ile odpowiedzi w danym pytaniu jest prawidłowych, ale żeby zaliczyć pytanie trzeba mieć wszystkie podpunkty zaznaczone poprawnie (nie ma punktów cząstkowych).

W jakich godzinach odbywa się szkolenie i jak wygląda?

Szkolenie trwa 9 dni, od 9 do 17, z godzinna przerwą na obiad i kilkoma krótszymi. Na szkoleniu uczestnicy zapoznają się zarówno z teorią, jak i rozwiązują zadania praktyczne, obrazujące realizację określonych procesów w systemie.

Słyszałem wielokrotnie, iż uzyskanie tego certyfikatu jest bardzo trudne toteż chciałbym się spytać czy zdanie tego egzaminu jest osiągalne dla osób póki co mało zorientowanych w klimacie tego programu zakładając oczywiście iż dana osoba będzie się uczyła na bieżąco?

Aby zdać egzamin trzeba odpowiedzieć poprawnie na >66% pytań. Co ciekawe, wcześniejsza praca (szczególnie zawodowa) z systemem SAP niekoniecznie przekłada się na lepsze wyniki egzaminu. Zdanie egzaminu jest możliwe, pod warunkiem poświęcenia tych 2 tygodni tylko i wyłącznie na naukę SAP (zakładając, że nie ma się trudności w przyswajaniu wiedzy po angielsku).

Odnośnie znajomości języka angielskiego, wystarczy znajomość taka typowo komunikacyjna czy już taka bardziej specjalistyczna, tutaj chciałbym się od razu dopytać czy materiały do nauki będą po angielsku?

Materiały i egzamin są po angielsku. Również sam kurs prowadzony jest po angielsku (ale przez osoby z KIE, więc oczywiście można zawsze zapytać o wyjaśnienie wątpliwości po polsku). Jeżeli pod pojęciem znajomości komunikacyjnej rozumiemy swobodne czytanie tekstów (podręczników, dokumentacji, prasy), to wystarczy. W materiałach pojawia się słownictwo z zakresu zarządzania/księgowości, ale nie jest go dużo.

Czy ten kurs już się odbywał wcześniej na naszej uczelni? Jeśli tak jaka była zdawalność?

Tak, jest to już kolejna edycja kursu. W poprzednich edycjach zdawalność wahała się od 50% do 85%