Szkolenie certyfikacyjne SAP S/4HANA

Katedra Informatyki Ekonomicznej organizuje szkolenie certyfikacyjne TS410: SAP S/4HANA – Integrating Business Processes, dając tym samym studentom możliwość uzyskania uznanego na całym świecie certyfikatu znajomości systemu SAP.

Zakres kursu

Na kursie studenci dowiedzą się, w jaki sposób kluczowe procesy biznesowe w następujących obszarach współdziałają w ramach systemu SAP S/4HANA:

  • SAP ERP NetWeaver i Business Warehouse (analityka)
  • Rachunkowość finansowa
  • Rachunkowość zarządcza
  • Zakupy
  • Produkcja
  • Sprzedaż
  • Zarządzanie i utrzymanie zasobów
  • Systemy projektowe
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zobacz szczegóły

Kurs to 10 dni szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Katedry Informatyki Ekonomicznej. Po ukończeniu kursu uczestnik może podejść do egzaminu certyfikacyjnego organizowanego przez firmę SAP (egzamin online).

Kto może wziąć udział?

W kursie mogą wziąć udział studenci studiów licencjackich, magisterskich lub doktoranckich dowolnej uczelni, którzy w trakcie trwania kursu mają status studenta.

W jakim języku prowadzony jest kurs i egzamin?

Materiały i egzamin są po angielsku. Sam kurs prowadzony jest po polsku lub angielsku (w zależności od preferencji grupy). Jeżeli pod pojęciem znajomości komunikacyjnej rozumiemy swobodne czytanie tekstów (podręczników, dokumentacji, prasy), to wystarczy. W materiałach pojawia się słownictwo z zakresu zarządzania/księgowości, ale nie jest go dużo.

Kiedy odbędzie się najbliższy kurs?

Najbliższy kurs na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu planowany jest w terminie 16 – 27 września 2024 stacjonarnie na UEP.

Liczba miejsc ograniczona! W jednej edycji kursu może wziąć udział max. 25 osób.

Odpłatność za kurs

Studenci mogą wziąć udział w szkoleniu i egzaminie po preferencyjnej stawce, którą Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu może zaoferować będąc członkiem SAP University Alliance.

Koszt kursu (szkolenie, materiały szkoleniowe, dostęp do systemu w trakcie trwania kursu) wynosi 2150 zł.

Koszt podejścia do egzaminu certyfikacyjnego po ukończeniu kursu (płatny indywidualnie przez każdego Uczestnika): 542 zł + 23% VAT

Egzamin

Po ukończeniu kursu Uczestnik może podejść co egzaminu certyfikacyjnego organizowanego przez firmę SAP w formie zdalnej. Po wykupieniu podejścia do egzaminu należy umówić się na indywidualny termin egzaminu w ciągu 12 miesięcy od ukończenia kursu.

Zapisy na kurs

Osoby zdecydowane udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO na kurs.

Liczba miejsc ograniczona! W jednej edycji kursu może wziąć udział max. 25 osób.

Pytania?

Pytania prosimy kierować na adres milena.strozyna@ue.poznan.pl

Klauzula RODO

Wypełniając formularz kontaktowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu organizacji szkolenia SAP TS410 przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz przez podmioty trzecie.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy za uczestnika może zapłacić firma i otrzymać fakturę?

Tak, każdy uczestnik – przy rejestracji ma możliwość wpisania danych firmy, na które powinna być wystawiona faktura.

Jak wygląda forma zaliczenia egzaminu?

Pytania testowe, wielokrotnego wyboru. Wiadomo, ile odpowiedzi w danym pytaniu jest prawidłowych, ale żeby zaliczyć pytanie trzeba mieć wszystkie podpunkty zaznaczone poprawnie (nie ma punktów cząstkowych).

W jakich godzinach odbywa się szkolenie i jak wygląda?

Szkolenie trwa 10 dni, od 9 do 17, z godzinna przerwą na obiad i kilkoma krótszymi. Na szkoleniu uczestnicy zapoznają się zarówno z teorią, jak i rozwiązują zadania praktyczne, obrazujące realizację określonych procesów w systemie.

Słyszałem wielokrotnie, iż uzyskanie tego certyfikatu jest bardzo trudne toteż chciałbym się spytać czy zdanie tego egzaminu jest osiągalne dla osób póki co mało zorientowanych w klimacie tego programu zakładając oczywiście iż dana osoba będzie się uczyła na bieżąco?

Aby zdać egzamin trzeba odpowiedzieć poprawnie na >61% pytań. Co ciekawe, wcześniejsza praca (szczególnie zawodowa) z systemem SAP niekoniecznie przekłada się na lepsze wyniki egzaminu. Zdanie egzaminu jest możliwe, pod warunkiem poświęcenia tych 2 tygodni tylko i wyłącznie na naukę SAP (zakładając, że nie ma się trudności w przyswajaniu wiedzy po angielsku).

Odnośnie znajomości języka angielskiego, wystarczy znajomość taka typowo komunikacyjna czy już taka bardziej specjalistyczna, tutaj chciałbym się od razu dopytać czy materiały do nauki będą po angielsku?

Materiały i egzamin są po angielsku. Również sam kurs prowadzony jest po angielsku (ale przez osoby z KIE, więc oczywiście można zawsze zapytać o wyjaśnienie wątpliwości po polsku). Jeżeli pod pojęciem znajomości komunikacyjnej rozumiemy swobodne czytanie tekstów (podręczników, dokumentacji, prasy), to wystarczy. W materiałach pojawia się słownictwo z zakresu zarządzania/księgowości, ale nie jest go dużo.

Czy ten kurs już się odbywał wcześniej na naszej uczelni? Jeśli tak jaka była zdawalność?

Tak, jest to już kolejna edycja kursu. W poprzednich edycjach zdawalność wahała się od 50% do 85%