Kongres Odbudowy Ukrainy Common Future

W dniach 7-8 października 2024 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbył się Kongres Odbudowy Ukrainy Common Future. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu był gospodarzem sesji w ramach Sceny Dobrych Praktyk nt. „Uczelnie wspomagające transformację cyfrową z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w Ukrainie”. Funkcję moderatora pełnił prof. dr hab. Witold Abramowicz, Doradca Rektora ds. Sztucznej Inteligencji i Transformacji Cyfrowej UEP.

Uczestnikami panelu byli: dr hab. Marcin Anholcer, prof. UEP, Prorektor ds. Nauki, dr hab. Beata Skowron-Mielnik, prof. UEP, Prorektor ds. Dydaktyki, dr hab. Dariusz Nowak, prof. UEP (Katedra Zarządzania Zasobami Przedsiębiorstwa), dr hab. Kateryna Romanchuk (Katedra Rachunkowości i Rewizji Finansowej UEP).

Kongres Odbudowy Ukrainy Common Future – to dwudniowe wydarzenie gospodarcze poświęcone współpracy między samorządowcami, przedstawicielami strony rządowej oraz polskimi i ukraińskimi przedsiębiorcami, którego celem jest opracowanie strategii odbudowy Ukrainy. Ważnym punktem kongresu były tematyczne panele i debaty nt. finansowania inwestycji polskich firm na Ukrainie, rynku pracy i wsparcia dla MŚP w związku z wyzwaniami, jakie niesie współpraca z ukraińskimi partnerami.

Na zdjęciu (od lewej):

• dr hab. Dariusz Nowak, prof. UEP,
  • dr hab. Marcin Anholcer, prof. UEP,
  • dr hab. Kateryna Romanchuk,
  • dr hab. Beata Skowron-Mielnik, prof. UEP,
  • prof. dr hab. Witold Abramowicz.

Strona internetowa wydarzenia: common-future.pl