Nominacje dla KIE w konkursie Big Data: Think BIG CEE Congress oraz zaproszenie na kolejny SAP CodeJam w Poznaniu

Miło nam poinformować, że prof. Witold Abramowicz otrzymał nominację w kategorii Człowiek Roku w konkursie Big Data: Think BIG CEE Congress. W tym samym konkursie, Centrum badawcze Smart and Big Data Science Research & Innovation Center (smartBRAIN), powołane z inicjatywy Katedry Informatyki Ekonomicznej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu we współpracy z firmą SAP Polska, otrzymało nominację w kategorii Big Data Innowacja Polska. Ogłoszenie wyników odbędzie się na Wielkiej Gali Big Data: Think BIG CEE Congress w Warszawie dnia 15 kwietnia 2015r.

Centrum smartBRAIN ma umożliwić budowanie, we współpracy z biznesem, wyspecjalizowanych umiejętności kadry naukowej, a w konsekwencji rozwinięcie obecnych programów nauczania w kierunku dostosowania umiejętności i kompetencji studentów do wymagań rynku pracy.

SmartBRAIN jest jedną z wielu inicjatyw związanych z Big Data, podejmowanych przez Katedrę Informatyki Ekonomicznej.

Kolejny SAP CodeJam w Poznaniu

17 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbędzie się drugi już SAP CodeJam. Tym razem wydarzenie poświęcone będzie Big Data, a dokładnie HANA Cloud Platform. Wydarzenie skierowane jest do studentów i absolwentów, zainteresowanych technologiami Big Data. Warsztaty poprowadzą eksperci z SAP Labs Bulgaria: Jordan Jordanov i Aleksandar Zlatkovski.

Wydarzenia SAP Code Jam są organizowane od 2012 roku. Do tej pory warsztaty odbyły się już w ponad 100 miastach i przyciągnęły niemal 7000 uczestników. Celem CodeJam jest z jednej strony zapoznanie deweloperów z wybraną technologią, a z drugiej, umożliwienie integracji i nawiązania kontaktów pomiędzy deweloperami.

Rejestracja na CodeJam w Poznaniu jest dostępna pod adresem: https://www.eventbrite.com/e/sap-codejam-poznan-registration-16502225601 . Liczba miejsc jest bardzo ograniczona! Wskazana jest podstawowa znajomość Javy.

Więcej informacji na temat CodeJam dostępnych jest na http://scn.sap.com/community/events/codejam .