Michał Linden z Parlamentu Europejskiego na UEP

W dniu 13 maja 2019r. gościem Katedry Informatyki Ekonomicznej był pan Michał Linden, absolwent naszej Uczelni – wówczas Akademii Ekonomicznej z rocznika 1999/2000, seminarzysta prof. dr hab. Mieczysława Kędelskiego i prof. dr hab. Iwony Roeske-Słomka.

Po 20 latach ponownie odwiedził mury Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu spotykając się ze studentami w ramach programu Parlamentu Europejskiego Back To School / Back to University.

Pan Michał Linden pracuje jako funkcjonariusz w Parlamencie Europejskim w Luksemburgu, w Dyrektoriacie ITEC, w Jednostce Wsparcia Projektów w Departamencie Analizy Biznesowej.

Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości studentów w zakresie działalności instytucji europejskich oraz wpływu Unii Europejskiej na codzienne realia oraz zwrócenie uwagi na zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania prowadzone były także rozmowy dotyczące możliwości kariery w instytucjach europejskich.

Studenci mieli możliwość posłuchać jaki wpływ miały studia na Akademii Ekonomicznej na karierę zawodową pana Michała.