Hackaton „My Digital Footprint”

25 maja odbył się pierwszy, w historii współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z Orange SA, nietechnologiczny Hackathon. Przez 10 godzin, 10 drużyn składających się ze studentów z poznańskich uczelni, zmierzyło się z tematem „My Digital Footprint”. Konkurencja była bardzo wyrównana – grupy wykazały się ogromną kreatywnością, lecz tylko 3 z nich mogły znaleźć się na podium. Po burzliwych naradach, jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Witolda Abramowicza, wybrało zwycięzców, a także wyróżniło 2 drużyny.

Nagrody w hackathonie zdobyli:

I miejsce: Maciej Durski, Jakub Dziekoński, Michał Skrzypek oraz Michel Voss za projekt „Inteligentny aparat ortodontyczny” (nagroda Kindle Paperwhite 3).

II miejsce: Stanisław Kamiński, Paulina Krakowska, Mikołaj Maik oraz Adrian Nowak za projekt „System rekrutacji XXI wieku” (nagroda myszki bezprzewodowe Logitech MX Anywhere 2S).

III miejsce: Jakub Józefacki, Szymon Kacperek, Marcin Krzyszkowski, Marcel Marchewka za projekt „Inteligentne spojrzenie” (nagroda słuchawki bezprzewodowe Sony).

Wyróżnione zostały grupy w składzie:

* Katarzyna Kabzińska, Radosław Michielus, Michał Michnik, Magdalena Wieloch za projekt „White Mirror”.

* Olga Gadomska, Angelika Poturalska, Bartosz Sobański, Patrycja Subczyńska za projekt „Zapomnij o pamięci”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy! Do zobaczenia na następnym Hackathonie!