Nagroda w konkursie INTERSTUDENT 2018

29 stycznia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najlepszego zagranicznego studenta w Polsce – INTERSTUDENT 2018. Doktorant naszej katedry z Białorusi, mgr Włodzimierz Lewoniewski, dostał nagrodę dla najlepszego doktoranta obcokrajowca w Polsce. Promotorem pracy doktorskiej jest prof. Witold Abramowicz, a promotorem pomocniczym dr Krzysztof Węcel.

Nagrody główne konkursu INTERSTUDENT są przyznawane w 3 kategoriach: studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Razem z naszym doktorantem, nagrody główne otrzymali również: Aigerim Balkhashbayeva z Kazachstanu (studia licencjackie, Uniwersytet SWPS), Safoura Reza z Afganistanu/Francji (studia magisterskie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu). Dodatkowo Kapituła konkursu postanowiła przyznać nagrody specjalne dla trzech studentów zagranicznych: Justyna Pordzik z Niemiec (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Snehalbhai Patel z Indii (Politechnika Śląska) i Yasser Faraj z Arabii Saudyjskiej (Śląski Uniwersytet Medyczny).


Od lewej: prof. Marek Tukiendorf (przewodniczący kapituły konkursu), Aigerim Balkhashbayeva, Włodzimierz Lewoniewski, Justyna Pordzik, Snehalbhai Patel, Safoura Reza, Yasser Faraj

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas wieczornej gali w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2018”. To jest już ósma edycja konkursu, który skierowany jest do studentów zagranicznych w Polsce. Obecnie w polskich uczelniach studiuje około 72 tysięcy obcokrajowców ze 166 krajów.


Od lewej: prof. Witold Abramowicz (kierownik Katedry Informatyki Ekonomicznej), Włodzimierz Lewoniewski, prof. Elżbieta Gołata (prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UEP)