Wystąpienie mgr Piotra Kałużnego na międzynarodowej konferencji BigSurv18

W dniach 25-27 października 2018r. nasz doktorant, mgr Piotr Kałużny uczestniczył w międzynarodowej konferencji BigSurv18 – „Big Data meets Survey Science”, zorganizowanej przez European Survey Research Association (ESRA). Konferencja miała miejsce w Expertise Center in Survey Methodology (RECSM) w Universitat Pompeu Fabra w Barcelonie, Hiszpania. Wyjazd na konferencję był możliwy głównie dzięki wygraniu przez Piotra stypendium podróżnego w postaci nagrody „Travel Award”, której serdecznie gratulujemy. Została ona przyznana na podstawie oceny naukowego CV wysłanego przez naszego doktoranta połączonego z wcześniejszą pozytywną recenzją artykułu.

W konferencji brali udział uczestnicy z ponad 40 krajów, oraz przedstawiciele najlepszych światowych instytucji związanych ze statystyką i firm takich jak RTI International, Facebook czy Google. Podczas konferencji nasz doktorant wraz z dr. Maciejem Beręsewiczem miał przyjemność przedstawić artykuł przygotowany wraz z dr. Agatą Filipowską, zatytułowany „Using Call Detail Records to Conduct a Commuting Survey in Poland”. Konferencja poza możliwością poznania naukowców z wielu wiodących ośrodków oferowała także warsztaty, w jednym z nich, dotyczącym analizy języka naturalnego w języku R („Introduction to Computational Text Analysis”) uczestniczył również nasz doktorant.

Konferencja była pierwszą o takiej tematyce, choć wywodzi się z już odbywających się konferencji organizowanych przez ESRA. Jej tematyka była unikatowa o tyle, że skupiała się na zebraniu naukowców związanych dotychczasowo z tematyką Big Data i Data Science oraz Survey Science. Nadzwyczaj ciekawe wykłady przewodnie prowadzone były przez: Julię Lane (Professor, Wagner School of Public Policy at New York University; Center for Urban Science and Progress; Provostial Fellow) i Toma Smitha (Managing Director, Data Science Campus of the Office for National Statistics, UK).

Strona konferencji BigSurv18: bigsurv18.org

Jedna z sal podczas konferencji BigSurv18 (wszystkie sale były pełne uczestników)

Uczestnicy konferencji BigSurv18 po wykładach inaugurujących

Potwierdzenie otrzymania nagrody „Travel Award”

Certyfikat uczestnictwa w warsztacie „Computational Text Analysis”