Generatywna Sztuczna Inteligencja: koniec czy początek lepszej kreatywności studenckiej?

Podczas Konferencji Dydaktycznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, pracownicy Katedry Informatyki Ekonomicznej przestawili wyniki badań dotyczące możliwości i ograniczeń generowania tekstów przez narzędzia oparte o generatywną sztuczną inteligencję, analizując zarówno zalety jak i potencjalne zagrożenia. Badania były przeprowadzone na podstawie analizy tekstów generowanych przez ChatGPT w ramach esejów studenckich.

Wystąpienie na konferencji KES 2023

Podczas międzynarodowej konferencji KES 2023 (27th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems) zostały przedstawione wyniki badań na temat wykorzystania naukowych źródeł informacji w wielojęzycznej Wikipedii w różnych tematach. Tegoroczna edycja konferencji KES została zorganizowana w Atenach (Grecja) w dniach 6-8 września w trybie hybrydowym.

Wystąpienie na konferencji „Bibliometryczne analizy Otwartej Nauki”

W dniach 18-19 kwietnia odbyła się Pierwsza Poznańska Konferencja „Bibliometryczne analizy Otwartej Nauki”. Podczas tego wydarzenia dr Włodzimierz Lewoniewski wygłosił referat pt. „Naukowe publikacje oraz inne istotne źródła informacji w artykułach Wikipedii w różnych wersjach językowych”.

Udział przedstawicieli SKN Data Science w konferencji Inspiring Solutions

W dniach 21-23 marca 2023 roku w Warszawie odbyła się 16. edycja studenckiej konferencji o zastosowaniach IT w biznesie, organizowanej przez CEMS Club Warsaw oraz Samorząd Studentów SGH. W wydarzeniu wzięli udział przedstawicieli SKN Data Science w składzie: Patryk Danielewicz, Hubert Łagoda, Jakub Muszyński.

Wystąpienia na konferencji IwZ 2022

W dniach 1-2 grudnia 2022 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyła się VIII edycja konferencji naukowej „Informatyka w Zarządzaniu” (IwZ’2022). Podczas tego wydarzenia dr Piotr Stolarski oraz dr Włodzimierz Lewoniewski przedstawili wyniki badań naukowych w zakresie analizy cyfrowych giełd walutowych w oparciu o otwarte dane, oraz oceny podaży i popytu na informacje w wielojęzycznej Wikipedii.

Wsparcie procesu fact-checkingu w zwalczaniu fake news

Podczas IX edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej „Wiedza i Technologie Informacyjne w Kreowaniu Przedsiębiorczości” (WiTIwKP) przedstawiciele naszej Katedry zaprezentowali narzędzie SocialScan wspomagające weryfikację wiarygodności informacji na portalach społecznościowych. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się w dniach 6-7 października w trybie hybrydowym (stacjonarnie w Olsztynie koło Częstochowy oraz zdalnie).

Czy media społecznościowe mogą obronić się przed fake news?

Podczas jedenastej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej im. Profesora Zbigniewa Czerwińskiego „Matematyka i informatyka na usługach ekonomii” (MIUE 2022) został wygłoszony referat pt. „Czy media społecznościowe mogą obronić się przed fake news?”, w którym zostały przedstawione badania naszej Katedry w zakresie detekcji fałszywych informacji przy pomocy metod sztucznej inteligencji. Tegoroczna edycja konferencji MIUE odbyła się w dniu 16 września w trybie zdalnym.

Wystąpienie na konferencji KES 2022

Podczas międzynarodowej konferencji KES 2022 (26th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems) zostały przedstawione wyniki badań naukowych na temat identyfikacji ważnych źródeł informacji w różnych tematach oraz wersjach językowych Wikipedii. Tegoroczna edycja konferencji KES została zorganizowana w Weronie (Włochy) w trybie hybrydowym.

Wystąpienie na konferencji FedCSIS 2022

Podczas międzynarodowej konferencji FedCSIS 2022 (17th Conference on Computer Science and Intelligence Systems) zostały przedstawione wyniki badań naukowych pracowników naszej katedry na temat automatycznej oceny wiarygodności źródeł informacji o firmach w wielojęzycznej Wikipedii. Tegoroczna edycja konferencji FedCSIS została zorganizowana w Sofii (Bułgaria) w dniach 4-7 września w trybie hybrydowym.