Organizatorzy BIS 2025 zapraszają naukowców i praktyków do organizowania warsztatów i wydarzeń (np. sympozjum, spotkania konsorcjum, spotkania upowszechniającego projekt, sesji specjalnej itp.), które odbędą się w ramach konferencji BIS w dniach 25-27 czerwca 2025 roku w Poznaniu.
Temat: BIS
Konferencja BIS (Business Information Systems) – cykliczna międzynarodowa konferencja informatyczna organizowana przez Katedrę Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, skierowana do środowisk naukowych oraz ludzi zaangażowanych w rozwijanie aplikacji biznesowych. Strona internetowa konferencji: bisconf.org
BSCT 2021 – czwarty międzynarodowy warsztat na temat blockchain oraz inteligentnych kontraktów
Czwarta edycja naukowego warsztatu BSCT (Blockchain and Smart Contract Technologies) odbyła się w dniu 16 czerwca 2021 roku. Wydarzenie odbyło się zdalnie w ramach międzynarodowej konferencji Business Information Systems (BIS), a jego gospodarzem było TIB – Centrum Informacji Naukowo-Technicznej im. Leibniza oraz Biblioteka Uniwersytecka w Hanowerze (Niemcy).
QOD 2021 – czwarty międzynarodowy warsztat na temat jakości otwartych danych
BSCT 2020 – trzeci międzynarodowy warsztat na temat blockchain oraz inteligentnych kontraktów
Celem warsztatu BSCT (Blockchain and Smart Contract Technologies) jest dokładne zbadanie pojawiających się wyzwań i możliwości w dziedzinie technologii blockchain. W szczególności w ramach tego wydarzenia zostały omówione kwestie związane z architekturami blockchain, nowymi modelami biznesowymi, a także innowacyjnymi aplikacjami oraz przypadkami użycia.
QOD 2020 – trzeci międzynarodowy warsztat na temat jakości otwartych danych
Celem warsztatu QOD (Quality of Open Data) jest łączenie różnych społeczności pracujących nad jakością danych w Wikipedii, DBpedii, Wikidanych, OpenStreetMap, Wikimapii oraz wielu innych otwartych bazach wiedzy. Warsztat wspiera wymianę doświadczeń naukowych i wiedzy praktycznej związanej z oceną jakości w otwartych danych.
QOD 2019 – drugi międzynarodowy warsztat na temat jakości otwartych danych
Druga edycja międzynarodowego warsztatu QOD odbyła się w dniu 28 czerwca 2019 roku w ramach konferencji BIS 2019 w Sewilli (Hiszpania).
BSCT 2019 – drugi międzynarodowy warsztat na temat blockchain oraz inteligentnych kontraktów
Druga edycja międzynarodowego warsztatu BSCT odbyła się w dniu 27 czerwca 2019 roku w ramach konferencji BIS 2019 w Sewilli (Hiszpania).
22. edycja Międzynarodowej Konferencji Business Information Systems – BIS 2019
Katedra Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Uniwersytet w Sewilli zapraszają do udziału w 22. edycji Międzynarodowej Konferencji Business Information Systems (BIS 2019). Konferencja odbywać się będzie w dniach 26 – 28 czerwca 2019 r. na Uniwersytecie w Sewilli (Hiszpania). Konferencja, w ciągu jej 22-letniej historii, stała się cenioną, międzynarodową konferencją wśród społeczności naukowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, dokładamy wszelkich starań, żeby tematykę i program konferencji każdego roku dostosować … Więcej informacji
QOD 2018 – pierwszy międzynarodowy warsztat o jakości otwartych danych
Na warsztat QOD zgłoszonych zostało 11 artykułów, z czego sześć najlepszych zostało wybranych do wygłoszenia w trakcie konferencji BIS. Komitet Programowy liczył 21 członków, którzy wspomagali organizatorów w procesie recenzji. Zaprezentowane artykuły zostaną następnie opublikowane w materiałach konferencyjnych BIS 2018 Workshops w serii Lecture Notes in Business Information Processing wydawnictwa Springer.
BSCT 2018 – pierwszy międzynarodowy warsztat o blockchain
W dniach 19-20 lipca 2018r. odbył się pierwszy warsztat Blockchain and Smart Contract Technologies (BSCT 2018), który został zorganizowany podczas 21. edycji konferencji Business Information Systems w Fraunhofer Institute for Open Communication Systems FOKUS w Berlinie. Wprowadzenie protokołu bitcoin w 2008 roku było przełomowym wydarzeniem, które zapoczątkowało nową erę decentralizacji w systemach informatycznych na całym świecie. Po dziesięcioletnim okresie inkubacji, technologia blockchain stała się wystarczająco dojrzała, żeby stać się podstawą … Więcej informacji