Piąte seminarium sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej

17 marca o godz. 12:00 w sali 111A (al. Niepodległości 10) odbędzie się piąte seminarium AI Transformations pt. „Mam robota i nie zawaham się go użyć! RPA, Agentic AI i Document Understanding”. To będzie wyjątkowe wydarzenie dotyczące automatyzacji procesów na Uczelni i możliwości jej skalowania, które organizowane jest wspólnie z UiPath, Subeo i MindBox.

AI Transformations: sztuczna inteligencja w wykrywaniu fake news

Czwarte seminarium sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej zostało poświęcone zagadnieniu automatycznego wykrywania fake news. Podczas spotkania w dniu 24 lutego 2025 roku zespół badawczy z Katedry Informatyki Ekonomicznej zaprezentował wyniki projektu OpenFact, opracowywanego na UEP. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) do identyfikacji potencjalnie fałszywych treści publikowanych w Internecie.

Czwarte seminarium sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej

24 lutego o godz. 12:30 w sali 111A odbędzie się czwarte seminarium AI Transformations, poświęcone automatycznemu wykrywaniu fake news. Podczas seminarium zespół badawczy z Katedry Informatyki Ekonomicznej przedstawi wyniki projektu OpenFact, realizowanego na UEP. W projekcie opracowano nowoczesne rozwiązania wykorzystujące AI, które wspierają identyfikację potencjalnie fałszywych treści publikowanych w Internecie.

Przedłużenie terminu nadsyłania artykułów na konferencję BIS 2025

Termin nadsyłania artykułów na konferencję BIS 2025 (25th International Conference on Business Information Systems) został przedłużony do 31 stycznia. W nawiązaniu do znaczenia sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej dla biznesu oraz ich szybkiego rozwoju, temat konferencji został określony jako „Transformacja biznesowa napędzana przez AI: wyzwania i szanse” (z ang. „AI-driven business transformation: challenges and opportunities”).

Wystąpienia na konferencji IwZ’2024

Pracownicy Katedry Informatyki Ekonomicznej, dr Milena Stróżyna oraz dr hab. Krzysztof Węcel, prof. UEP, wzięli udział w X Jubileuszowej Konferencji Naukowej Informatyka w Zarządzaniu (IwZ’2024). Tematem konferencji były „Operacyjne i strategiczne konsekwencje i prognozy zarządcze cyfryzacji procesów biznesowych”.

CyberEXPERT 2024: sztuczna inteligencja oraz komputery kwantowe dla cyberbezpieczeństwa (wideo)

Prof. dr hab. Witold Abramowicz wystąpił w roli panelisty na konferencji CyberEXPERT 2024. W czasie konferencji nasz naukowiec wygłosił również wykład pt. „Sztuczna inteligencja narzędziem transformacji cyfrowej”. W wydarzeniu wzięli udział czołowi eksperci z kraju i zagranicy, dyskutując i przedstawiając strategie na bezpieczniejszą przyszłością cyfrową.

Rozpoznawanie fake news z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji

Prof. dr hab. Witold Abramowicz, doradca rektora ds. sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej, przedstawił zagadnienia związane z automatycznym rozpoznawaniem fałszywych informacji z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji podczas Kongresu Bezpieczeństwa Polski – Total Security. W wydarzeniu uczestniczyło kilkuset reprezentantów środowisk rządowych, samorządowych, biznesowych i naukowych.