Wystąpienia na konferencji IwZ’2024

Pracownicy Katedry Informatyki Ekonomicznej, dr Milena Stróżyna oraz dr hab. Krzysztof Węcel, prof. UEP, wzięli udział w X Jubileuszowej Konferencji Naukowej Informatyka w Zarządzaniu (IwZ’2024). Tematem konferencji były „Operacyjne i strategiczne konsekwencje i prognozy zarządcze cyfryzacji procesów biznesowych”.

CyberEXPERT 2024: sztuczna inteligencja oraz komputery kwantowe dla cyberbezpieczeństwa (wideo)

Prof. dr hab. Witold Abramowicz wystąpił w roli panelisty na konferencji CyberEXPERT 2024. W czasie konferencji nasz naukowiec wygłosił również wykład pt. „Sztuczna inteligencja narzędziem transformacji cyfrowej”. W wydarzeniu wzięli udział czołowi eksperci z kraju i zagranicy, dyskutując i przedstawiając strategie na bezpieczniejszą przyszłością cyfrową.

Rozpoznawanie fake news z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji

Prof. dr hab. Witold Abramowicz, doradca rektora ds. sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej, przedstawił zagadnienia związane z automatycznym rozpoznawaniem fałszywych informacji z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji podczas Kongresu Bezpieczeństwa Polski – Total Security. W wydarzeniu uczestniczyło kilkuset reprezentantów środowisk rządowych, samorządowych, biznesowych i naukowych.

Generatywna ciekawość. Jak generatywna AI zmienia oblicze kreatywności i innowacji?

Pełna wersja wykładu inauguracyjnego prof. Marka Kowalkiewicza pt. „Generatywna ciekawość. Jak generatywna AI zmienia oblicze kreatywności i innowacji?” została opublikowana w otwartym dostępie na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykład koncentruje się na znaczeniu generatywnej sztucznej inteligencji (AI) dla ludzkiej kreatywności oraz innowacyjności.

Pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie w obszarze wiarygodności informacji

Zespół naukowców z Katedry Informatyki Ekonomicznej UEP wziął udział w konkursie „CheckThat! 2024” organizowanym w ramach międzynarodowej konferencji CLEF (Conference and Labs of the Evaluation Forum). Celem była weryfikacja odporności popularnych podejść do klasyfikacji tekstu stosowanych do problemów oceny wiarygodności.

OpenFact ponownie najskuteczniejszy w wykrywaniu fake news

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zakończyło ewaluację wyników drugiej fazy programu INFOSTRATEG. Ewaluacji zostały poddane rezultaty osiągnięte przez trzy konkurujące zespoły, których zadaniem jest opracowanie rozwiązań w zakresie detekcji fake news z użyciem sztucznej inteligencji.