Sukces naszych absolwentów w XXIV konkursie NTIE na najlepsze prace dyplomowe

Podczas IV Kongresu Informatyki Ekonomicznej oraz VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Wiedza i technologie informacyjne w kreowaniu przedsiębiorczości” odbywających się w dniach 21 – 22 października 2021 r. w Olsztynie k. Częstochowy Komisja Konkursowa Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej (NTIE) ogłosiła wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe obronione w 2020 roku związane z aktualną tematyką z zakresu informatyki ekonomicznej. Wśród laureatów znaleźli się po raz kolejny absolwenci kierunku Informatyka i ekonometria z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Nagrody w kategorii prac licencjackich/inżynierskich otrzymali:

Pierwsze miejsce
Autorzy: Jacek Jankowiak i Ksawery Smoczyński
Tytuł pracy: Creation of the Autonomous Vehicle Steering Model in a Simulated Environment
Promotor: dr hab. Agata Filipowska, prof. UEP, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Drugie miejsce dwie prace ex equo
Autor: Mikołaj Woźniak
Tytuł pracy: Ekstrakcja emocji z wykorzystaniem modelu rozpoznającego gesty dłoni
Promotor dr hab. Agata Filipowska, prof. UEP, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Trzecie miejsce
Autor: Aleksander Anku
Tytuł pracy Sztuczna inteligencja w systemach question‐answering

Serdecznie gratulujemy!

Warto zaznaczyć, że laureaci pierwszego miejsca, Jacek Jankowiak i Ksawery Smoczyński, w trakcie studiów licencjackich wchodzili w skład zarządu SKN Data Science.

Więcej informacji o konkursie i wszystkich laureatach na stronie: sartosfera.pl/ntie/konkursy/