Noc Naukowców 2022

Podczas Nocy Naukowców 2022 pracownicy naszej Katedry przeprowadzili warsztaty pt. „Prawda czy fake news? Jak nie dać się nabrać w Internecie„. Każdy uczestnik tego wydarzenia mógł się dowiedzieć o tym, jak złożonymi i jednocześnie ciekawymi mogą być badania naukowe w obszarze identyfikacji fałszywych informacji.

Do tego warsztatu dr Milena Stróżyna, dr Włodzimierz Lewoniewski oraz dr Piotr Stolarski przygotowali prezentację, w której przedstawili najważniejsze zagadnienia związane z pojęciem fake news oraz różnicami pomiędzy fałszywymi wiadomościami a prawdziwymi. Dodatkowo można było się dowiedzieć o sposobach sprawdzenia informacji w mediach społecznościowych. Niektóre z tych sposobów mogą przypominać zabawę w detektywa.

Noc Naukowców – to impreza popularna-naukowa, która się odbywa co roku w całej Europie. Celem wydarzenia jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań w atmosferze zabawy. Tej jedynej nocy naukowcy odchodzą od swoich codziennych obowiązków, aby wspólnie z publicznością przekonać się, że nauka może być ciekawa i pasjonująca. Tegoroczna edycja Nocy Naukowców odbyła się w dniu 30 września.

Więcej szczegółów można się dowiedzieć na stronie Nocy Naukowców w Poznaniu oraz informacji o Nocy Naukowców na UEP.