Podczas konferencji KES 2024 (28th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems), dr Włodzimierz Lewoniewski przedstawił pracę pt. „Exploring the Challenges and Potential of Generative AI: Insights from an Empirical Study” oraz pracę pt. „Supporting fact-checking process with IT tools”. Konferencja odbyła się w dniach 11-13 września 2024 roku w trybie hybrydowym.
Temat: konferencje
OpenFact na konferencji CLEF 2024
W dniach 9-12 września 2024 roku naukowcy z Katedry Informatyki Ekonomicznej przedstawili swoje prace podczas konferencji CLEF 2024, która się odbyła w Grenoble (Francja). To była 25. edycja konferencji CLEF (Conference and Labs of the Evaluation Forum), która jest kluczowym wydarzeniem w dziedzinie informacji oraz technologii językowych, skupiającym się na ocenie systemów informacyjnych. Dzięki różnorodnym zadaniom testowym, uczestnicy mogą porównywać i doskonalić swoje algorytmy, co sprzyja postępowi w naukach o … Więcej informacji
Konferencja „Jak zacząć karierę w IT podczas studiów?”
W dniu 22 maja (środa) w Poznaniu odbędzie się konferencja „Jak zacząć karierę w IT podczas studiów?”, która jest poświęcona tematyce efektywnego wykorzystania czasu studiów w celu stania się wartościowym kandydatem na rynku pracy, szczególnie w branży IT. Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie stażu lub pierwszej pracy, a także jak sprostać wyzwaniom, takim jak konkurencja, rozwój nowych technologii … Więcej informacji
Wystąpienie na konferencji CLEF 2023
Pracownicy naszej katedry, Ewelina Księżniak oraz Marcin Sawiński, wzięli udział w 14. edycji międzynarodowej konferencji CLEF, która jest poświęcona przetwarzaniu języka naturalnego i wyszukiwaniu informacji. Podczas tego wydarzenia nasi naukowcy przedstawili metodę wykrywania zdań wymagających sprawdzenia, która osiągnęła najlepszy wynik w ramach konkursu organizowanego przez jeden z warsztatów – CheckThat!Lab. Warsztat i konkurs poświęcony jest wykrywaniu fake news z użyciem sztucznej inteligencji.
Generatywna Sztuczna Inteligencja: koniec czy początek lepszej kreatywności studenckiej?
Podczas Konferencji Dydaktycznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, pracownicy Katedry Informatyki Ekonomicznej przestawili wyniki badań dotyczące możliwości i ograniczeń generowania tekstów przez narzędzia oparte o generatywną sztuczną inteligencję, analizując zarówno zalety jak i potencjalne zagrożenia. Badania były przeprowadzone na podstawie analizy tekstów generowanych przez ChatGPT w ramach esejów studenckich.
Wystąpienie na konferencji KES 2023
Podczas międzynarodowej konferencji KES 2023 (27th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems) zostały przedstawione wyniki badań na temat wykorzystania naukowych źródeł informacji w wielojęzycznej Wikipedii w różnych tematach. Tegoroczna edycja konferencji KES została zorganizowana w Atenach (Grecja) w dniach 6-8 września w trybie hybrydowym.
Prezentacja na Wiki Workshop 2023
W dniu 11 maja odbyła się dziesiąta edycja forum naukowego dla osób badających różne aspekty Wikipedii oraz innych projektów Wikimedii – Wiki Workshop 2023. W ramach tego wydarzenia zostały przedstawione wyniki badań naukowych w obszarze analizy zainteresowania globalnego tematami amerykańskimi w wielojęzycznej Wikipedii.
Wystąpienie na konferencji „Bibliometryczne analizy Otwartej Nauki”
Udział przedstawicieli SKN Data Science w konferencji Inspiring Solutions
W dniach 21-23 marca 2023 roku w Warszawie odbyła się 16. edycja studenckiej konferencji o zastosowaniach IT w biznesie, organizowanej przez CEMS Club Warsaw oraz Samorząd Studentów SGH. W wydarzeniu wzięli udział przedstawicieli SKN Data Science w składzie: Patryk Danielewicz, Hubert Łagoda, Jakub Muszyński.
Wystąpienia na konferencji IwZ 2022
W dniach 1-2 grudnia 2022 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyła się VIII edycja konferencji naukowej „Informatyka w Zarządzaniu” (IwZ’2022). Podczas tego wydarzenia dr Piotr Stolarski oraz dr Włodzimierz Lewoniewski przedstawili wyniki badań naukowych w zakresie analizy cyfrowych giełd walutowych w oparciu o otwarte dane, oraz oceny podaży i popytu na informacje w wielojęzycznej Wikipedii.