Analiza giełd kryptowalut z wykorzystaniem otwartych danych

Praca naszych naukowców na temat analizy giełd walut cyfrowych została opublikowana na stronie wydawnictwa Springer. W ramach badań naukowych zostały opracowane modele predykcji sukcesu i bankructwa giełd kryptowalut, bazując na danych finansowych oraz informacjach zebranych z otwartych źródeł internetowych, takich jak Wikipedia oraz Wikidane. Celem pracy była identyfikacja kluczowych aspektów, które mogą wesprzeć proces analizy ryzyka oraz pomóc w lepszym wyborze podmiotów pośredniczących na rynku aktywów cyfrowych.

Wystąpienia na konferencji IwZ 2022

W dniach 1-2 grudnia 2022 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyła się VIII edycja konferencji naukowej „Informatyka w Zarządzaniu” (IwZ’2022). Podczas tego wydarzenia dr Piotr Stolarski oraz dr Włodzimierz Lewoniewski przedstawili wyniki badań naukowych w zakresie analizy cyfrowych giełd walutowych w oparciu o otwarte dane, oraz oceny podaży i popytu na informacje w wielojęzycznej Wikipedii.

BSCT 2021 – czwarty międzynarodowy warsztat na temat blockchain oraz inteligentnych kontraktów

Czwarta edycja naukowego warsztatu BSCT (Blockchain and Smart Contract Technologies) odbyła się w dniu 16 czerwca 2021 roku. Wydarzenie odbyło się zdalnie w ramach międzynarodowej konferencji Business Information Systems (BIS), a jego gospodarzem było TIB – Centrum Informacji Naukowo-Technicznej im. Leibniza oraz Biblioteka Uniwersytecka w Hanowerze (Niemcy).

BSCT 2020 – trzeci międzynarodowy warsztat na temat blockchain oraz inteligentnych kontraktów

Celem warsztatu BSCT (Blockchain and Smart Contract Technologies) jest dokładne zbadanie pojawiających się wyzwań i możliwości w dziedzinie technologii blockchain. W szczególności w ramach tego wydarzenia zostały omówione kwestie związane z architekturami blockchain, nowymi modelami biznesowymi, a także innowacyjnymi aplikacjami oraz przypadkami użycia.

BSCT 2018 – pierwszy międzynarodowy warsztat o blockchain

W dniach 19-20 lipca 2018r. odbył się pierwszy warsztat Blockchain and Smart Contract Technologies (BSCT 2018), który został zorganizowany podczas 21. edycji konferencji Business Information Systems w Fraunhofer Institute for Open Communication Systems FOKUS w Berlinie. Wprowadzenie protokołu bitcoin w 2008 roku było przełomowym wydarzeniem, które zapoczątkowało nową erę decentralizacji w systemach informatycznych na całym świecie. Po dziesięcioletnim okresie inkubacji, technologia blockchain stała się wystarczająco dojrzała, żeby stać się podstawą … Więcej informacji