Nowy kierownik Katedry Informatyki Ekonomicznej

W dniu 4 października 2024 roku odbyło się zebranie pracowników Katedry Informatyki Ekonomicznej UEP. Spotkanie poprowadził dr hab. Krzysztof Węcel, prof. UEP, nowy kierownik Katedry, który został powołany na to stanowisko od dnia 1 października 2024 roku. Spotkanie poświęcone było prezentacji i dyskusji nad strategią Katedry na nadchodzący rok akademicki w związku z opracowywaną nową Uczelni na lata 2024-2028.

Warto przypomnieć, że Katedra Informatyki Ekonomicznej została utworzona w 1990 roku na naszej Uczelni (wtedy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu) na Wydziale Ekonomii. Od momentu powstania do września 2024 roku kierownikiem Katedry był prof. dr hab. Witold Abramowicz. Panu Profesorowi dziękujemy za wieloletnie wyznaczanie kierunków rozwoju naszego zespołu! Życzymy sukcesów w realizacji misji doradcy Rektora ds. sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej.

W ramach zmian kadrowych pożegnaliśmy dr. Marcina Szmydta, któremu życzymy powodzenia w realizacji biznesowych zamierzeń. Witamy w zespole naszą absolwentkę Izabelę Czumałowską.

Na zdjęciu (od lewej): mgr Oskar Riewe-Perła, dr hab. Krzysztof Węcel, prof. UEP, dr Szczepan Górtowski, dr Milena Stróżyna, prof. dr hab. Witold Abramowicz, dr Piotr Stolarski, dr Włodzimierz Lewoniewski, mgr Marcin Sawiński, dr hab. Agata Filipowska, prof. UEP, mgr Izabela Czumałowska, dr Elżbieta Lewańska, mgr inż. Aleksandra Wojewoda, mgr Ewelina Księżniak.